کاغذ پیوسته کامپیوتر یا کاغذ پیوسته چیست؟ دریاره فرم پیوسته کامپیوتری

توضیحات:

 •  

    اطلاعاتی درباره کاغذ پیوسته

  کاغذ کامپیوتری چیست؟

  کاغذ پیوسته کامپیوتر 

  کاغذ پیوسته کامپیوتری یا همان کاغذ کامپیوتر یا فرم پیوسته ، کاغذ های کنار سوراخ داری هستند که در پرینترهای سوزنی استفاده می شوند. اولین بار در سال 1910 ساخته شد و مورد استفاده قرار گرفت.

  این نوع کاغذ ، کاغذ پیوسته یا کاغذ کامپیوتر در شکل کاغذ تک نسخه ، دو نسخه ، سه نسخه ، چهار نسخه و پنج نسخه تولید می شود، همچنین بسته به مصرف می تواند یک یا دو یا چند پرفراژ جهت برش دستی به شکل عمودی یا افقی بر روی آن بخورد. کاغذ پیوسته کامپیوتری در  اصفهان فرم در دو فرمت کاربن دار و خودکاربن که همان کاغذ کاربن لس نامیده می شود تولید می گردد. در این اواخر به دلیل بالا رفتن کیفیت کاغذ پیوسته کاربن لس و همچنین قیمت یکسان و راحتی در استفاده بیشتر، درخواست کنندگان بیشتر از نوع کاربن لس سفارش می دهند. علتی که باعث شده کاغذ کامپیوتری جایگاه خود را حفظ کند قیمت بسیار مناسب تر در مصارف بالا می باشد. قیمت تمام شده این کاغذ چه به صورت خام چه با چاپ ارزان تر از قیمت کاغذ تحریر یا شیت است. همچنین هزینه پرینت و ریبون آن بسیار ارزان تر از کارتریج های پرینتر های لیزری و جوهرافشان است. همچنین ریبون های این نوع پرینتر می توانند از چند ماه تا حتی دو سال بسته به مقدار استفاده با کمترین هزینه پرینت بگیرند. البته این نوع پرینتر ها تنها می توانند خطوط و کلمات را چاپ کنند و از آن برای مصارف پیشرفته تر یا با کیفیت تر نمی توان بهره برد. این کاغذ همچنان در شرکت های بزرگ، کارخانه ها ، بانک ها و ارگانهای دولتی مورد استفاده قرار میگیرد.

   

  چگونه از کاغذ پیوسته کامپیوتری یا همان کاغذ پیوسته استفاده کنیم؟ نحوه استفاده از کاغذ پیوسته

  در لبه های کناری کاغذ پیوسته یا کاغذ کامپیوتر سوراخ هایی با نظم و فاصله یکسان قرار دارند که همگام با قرار گرفتن در پرینتر سوزنی ، چرخ دنده های نواری ای درون این سوراخ ها قرار گرفته و کاغذ را برای حرکت دادن در پرینتر درگیر می کند.

   

   

   انواع کاغذ پیوسته ، انواع کاغذ پیوسته کامپیوتری

   

  کاغذ های پیوسته با گرماژ تا حداکثر 70 گرم از کیفیت بالایی برخوردار هستند. این گرماژ و وزن همان ضخامت کاغذ را تشکیل می دهد . کاغذ پیوسته کامپیوتر 70 گرم بیشتر در شکل تک نسخه تولید می شود. در کاغذ های پیوسته ی بالاتر از تک تسخه از کاغذ گرماژ و ضخامت پایین تر در حدود 55 تا 60 گرم استفاده می شود. چرا که در تعداد نسخه های بیشتر ضخامت کاغذ در کیفیت و پررنگی اثر کاربن بر نسخه های دیگر تاثیر گزار می باشد

  کاغذ پیوسته کامپیوتر می تواند بر اساس نیاز دارای پرفراژ های عمودی یا افقی باشد.

  انواع کاغذ پیوسته کامپیوتر یا فرم پیوسته:

  80 ستونی

  100 ستونی

  132 ستونی

  40 ستونی 

  کاغذ 14*14

  فرم سند حسابداری 

  فیش محرمانه حقوق 

  آزمایشگاهی 

  و همچنین به سایزها و چاپ سفارشی تولید می شود.

  نوع خط دار آن سال هاست که دیگر مورد استفاده قرار نمیگیرد.

  انواع موارد استفاده از این نوع کاغذ جهت سفارت در شرکت تولیدی اصفهان فرم :

  فیش محرمانه حقوق یا همان فیش محرمانه است.

  به نام های رسید محرمانه. فیش حقوق یا قبض محرمانه یا برگ محرمانه نیز شناهنع می شود.

  کاغذ آزمایشگاهی که به شکل خام یا چاپ دار عمئمی که به صورت عکس میکروسکوپ بع صورت ترام کم رنگ در بک گراند چاپ شده.

  قیض آب ، قبض برق، قبض گاز ، قبض تلفن ، قبض باسکول ، رسید مشتری ، رسید حسابداری یا فرم حسابداری، رسید تاکسی تلفنی با پیک موتوری .

  در کناره ی سوراخ های کاغذ پیوسته کامپیوتر می تواند پرفراژی برای جداسازی سوراخ ها قرار بگیرد که در دو نوع پرفراژ یا میکرو پرفراژ تولید می شود. و می تواند در موارد کم اهمیت تر این پرفراژها قرار نگیرد.

  که البته جدا سازی سوراخ های کناره از کاغذ امکان پذیر نخواهد بود

  کاغذ بهم پیوسته کامپیوتری می تواند در مواردی بسته به پرینتر سوزنی متن ها را با سرعتی در حدود ۲۰۰۰۰ خط در دقیقه چاپ کند

   


 • تهیه و تنظیم توسط اصفهان فرم
  تماس : 03136201162
  انتشار مطلب در :